ساعت هوشمند

اپل واچ سری ۶

اپل واچ سری ۶

اپل واچ سری ۶ همانطور که پیش بینی میشد یک نسخه ارتقا یافته نسخه های پیشین میباشد، و از  از لحاظ ظاهری شبیه اپل واچ سری ۴ و ۵ است، اما با استفاده از سنسور های متنوعی که مجهز شده قابلیت های فوق العاده ای همچون  نظارت بر اکسیژن خون اضافه شده است. و از نمایشگر همیشه روشن تراستفاده می شود

اپل واچ سری ۶ قطعا بهترین ساعت هوشمند موجود در بازار میباشد .

اپل واچ سری ۶ به شما اجازه می‌دهد تا به لطف هوش مصنوعی و سنسورهای پیشرفته که سطح اکسیژن خون را از روی رنگ خون اندازه گیری می‌کنند، میزان اکسیژن خون خود را مستقیماً از مچ دست اندازه گیری کنید. می‌توان سطح اکسیژن را به شکل دستی و در مدت زمان تنها ۱۵ ثانیه بوسیله نور فرابنفش و مادون قرمز اندازه گیری کرد، علاوه بر این ساعت به طور پیوسته و در حین خواب سطح اکسیژن را اندازه گیری می‌کند.شروع قیمت : دلار ۳۹۹ (GPS),  دلار ۴۹۹ (GPS + Cellular)
اندازه: ۴۰mm, 44mm
طول عمر باتری: ۱۸ hours
عمق ضد آب : Up to 50 meters
حافظه داخلی : ۳۶GB
سنسور ها: ECG, SpO2, heart rate, altimeter

ارتقای کلیدی دیگر برای ساعت جدید اپل, حسگر اکسیژن خون است که می‌تواند بر روی اینکه اکسیژن چقدر در سلول‌های خون شما پمپاژ می‌کند و یا شما را به عوامل محیطی (مثلا وقتی که یک کوه را بالا می‌روید) و یا هشدار دهنده شما نسبت به عوامل محیطی (مانند گفتن) آگاه کند.

استفاده از آن به اندازه کافی ساده است. برنامه اکسیژن خون را روشن می‌کنید, مچ خود را برای چند ثانیه نگه دارید و همان طور که برنامه شمارش می‌شود صبر کنید, و سپس می‌توانید درصد اکسیژن موجود در خون خود را مشاهده کنید.

این برنامه همچنین به  شما کمک می‌کند که یک بیماری تنفسی را ردیابی کنید (که شامل ایمیل و یا حتی پزشک می‌شود): اندازه‌گیری‌های برنامه اکسیژن خون برای استفاده پزشکی, شامل تشخیص خودکار و یا مشاوره با پزشک در نظر گرفته نمی‌شوند و تنها برای مقاصد سلامتی و سلامت عمومی طراحی شده‌اند.

اگر درباره سلامتی تان سوالی دارید, با یک متخصص پزشکی تماس بگیرید. با این حال, مطالعات اکسیژن خون خوب کار می‌کنند,

طراحی ساعت اپل همانند اپل واچ ۴ است ، با انتخاب ۴۰ میلی متر یا ۴۴ میلی متر برای اندازه های مختلف مچ دست ، و یک صفحه بزرگتر از صفحه نمایش که در اولین ساعت اپل ظاهر شد و آخرین بار در آن دیده شد تماشای ۳ لبه های منحنی ، تاج دیجیتال و دکمه روشن / خاموش همگی موجود هستند و همه هنگام چرخاندن یا فشار دادن آنها از یک با یک احساس خوب همراه هستند.

موتور تاپتیک داخل – موتور کوچکی که هنگام وارد شدن اعلان باعث ایجاد احساس ضربه بر روی مچ دست شما می شود – هنوز هم یکی از بهترین راه ها برای جلب توجه شماست و ما تصور می کنیم که بالاخره عادت کرده ایم که به محکم بستن زیر آن ضربه بزنیم.

اضافه شدن رنگ قرمز، که بسیار  چشمگیر میباشد ، و پوشش فلزی قرمز کمی مچ دست شما را هیجان انگیز تر می کند. تعدادی از رنگ های جدید با اپل واچ ۶ ارائه شده است: یک جعبه آلومینیومی آبی جدید ، همچنین یک نسخه طلایی از نوع فولاد ضد زنگ ، و یک نوع گرافیت سیاه نیز وجود دارد

اما رنگ قرمز قطعا مورد علاقه ما است. صفحه نمایش تغییر دیگری است که اپل با ساعت ۶ جدید  ایجاد کرده است

در حالی که این همان فناوری OLED است که سالها دیده ایم ، اپل با نمایشگر “همیشه روشن” اپل واچ سری ۵ ادامه می دهد، بنابراین شما فقط می توانید به مچ دست خود نگاه کنید و زمان را ببینید. این را با اپل واچ اس ای  جدید مقایسه کنید ،

جایی که هنوز برای دیدن زمان باید به مچ دست ضربه بزنید یا کمی پیچیده کنید ، و این یک راه حل بسیار ظریف تر است. با این حال ، این امر در اپل واچ سری ۵ در ماندگاری باتری تأثیرگذار بود ، بنابراین امیدواریم که اپل در این زمینه پیشرفت کرده باشد. یک چیز که ما کنجکاو بودیم مربوط به “تقویت روشنایی” شگفت آور اپل است. در شرایط روشن ، قرار است نمایشگر اپل واچ سری ۶ تا دو و نیم برابر بیشتر از حد نرمال افزایش یابد

و مطمئناً می توانیم در تابش آفتاب بسیار خوب آن را ببینیم. با این حال ، ما همزمان اپل واچ اس ای  را نیز آزمایش می کردیم ، که معتقدیم از فناوری یکسانی برای افزایش روشنایی برخوردار نیست

با این وجود دو نمایشگر در زیر نور آفتاب یکسان به نظر می رسند. ما در حال بررسی هستیم تا ببینیم آیا اپل واچ اس ای واقعاً با همان فناوری عجین شده است یا خیراپل واچ سری  ۶ همانند اپل واچ سری ۴ و ۵ میباشد با یکسری تغیرات شگفت انگیز.

در حالی که مدل سال گذشته نمایشگر “همیشه روشن” را به ارمغان آورد ، ارتفاع سنج و سنسور اکسیژن خون در اپل واچ سری ۶ به نظر می رسد موارد جدیدی را که نسبت به مدل قبلی جدید هستند ارائه می دهد.

مهمترین دلیل برای ما این است که حسگر اکسیژن خون به شما هشدارهای منظم حین حرکت را می دهد  که این موضوع در پیشگیری از شیوع بیماری Covid-19 میتواند حائز اهمیت باشد

این مدل صفحه نمایش “همیشه روشن” را به شما ارائه می دهد که از مهمترین ویژگی اپل واچ سری ۵ و ۶ میباشد، با این وجود ، فراتر از گزینه های جذاب و جدید رنگ ، در  پیش نمایش اولیه ما هیچ چیز متفاوتی برای هیجان زده شدن نسبت به مدل سری ۵ سال گذشته پیدا نکرده است.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.