آیفون, موبایل

نقاط نارنجی و سبز در نوار وضعیت ios 14 به چه معناست؟

نقاط نارنجی و سبز در ios 14

iOS 14 شامل چندین ویژگی مهم جدید و تغییرات کوچکتر و به روزرسانی های بصری است. شما ممکن است شاخص های جدیدی را در نوار وضعیت، در قسمت سمت راست مشاهده کرده باشید و از خود می پرسید که اینها برای چه کاری مناسب هستند. این نمادهای وضعیت جدید به صورت نقاط یا دایره هایی به رنگ نارنجی و سبز نشان داده می شوند که در بالای نشانگر قدرت سیگنال ظاهر می شوند.

به نظر می رسد که این نقاط در واقع شاخص های اطلاعاتی هستند که به اطمینان خاطر و محافظت از حریم خصوصی شما کمک می کنند. در MacBooks و iMac، اپل دارای یک LED سبز فیزیکی است که در کنار وب کم قرار دارد. اگرچه آنها در کنار سیگنال تلفن همراه و نشانگرهای وضعیت Wi Fi ظاهر می شوند، اما ارتباطی با اتصال شبکه ندارند.

نقطه نارنجی رنگ در آیفون به چه معناست؟

نقطه نارنجی رنگ در آیفون به چه معناست؟

نقطه نارنجی به این معنی است که برنامه ای در تلفن شما از میکروفون استفاده می کند. میکروفن  می تواند درحال ضبط صدای شما میباشد، و ممکن است وقتی شما از Siri یا Dictation استفاده می کنید روشن شود. با فرض اینکه همه برنامه ها با حسن نیت عمل می کنند، نقطه نارنجی فقط هنگام انجام کاری که به میکروفون نیاز دارد ظاهر می شود.

در نسخه های قبلی iOS، کاربران نمی دانستند چه زمان میکروفون قابل دسترسی است، مگر اینکه برنامه در پس زمینه باشد. وقتی برنامه ها میکروفون را در پس زمینه ضبط می کنند، iOS یک نشانگر قرص قرمز در سمت چپ نوار وضعیت نشان می دهد. این عمل با iOS 14 تغییر نکرده است، اما اکنون نور نارنجی همزمان در سمت راست نوار وضعیت ظاهر می شود

نقطه سبز در آیفون به چه معناست؟

نقطه سبز در آیفون به چه معناست؟

هنگامی که برنامه ای از دوربین استفاده می کند، مانند هنگام عکس گرفتن، نقطه سبز ظاهر می شود. دسترسی دوربین به معنای دسترسی به میکروفون است. در این حالت، شما نقطه نارنجی را جداگانه نمی بینید. رنگ سبز با LED های استفاده شده در محصولات Apple MacBook و iMac مطابقت دارد. اگر برنامه ای منطقی به دوربین دسترسی پیدا می کند، ممکن است این بدان معنی باشد که این برنامه به حریم خصوصی شما حمله می کند. iOS نمی داند چرا یک برنامه هر لحظه نیاز به دسترسی به سخت افزار دوربین دارد، بنابراین بهترین راه کار نمایش اعلان با نقطه سبز در نوار وضعیت  است

نقاط نارنجی و سبز در ios 14

اگر چند دقیقه پس از استفاده از دوربین یا میکروفون، مرکز کنترل را پایین بکشید، UI مرکز کنترل می تواند به شما بگوید چه اتفاقی افتاده است. نوع دسترسی (میکروفن یا دوربین) و نام برنامه ای که از سنسور استفاده کرده است را نشان می دهد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *