بلاگ

نکاتی برای افزایش سلامت باتری آیفون

برگرداندن سلامت باتری ایفون

یکی از دغدغه‌های اصلی کاربران گوشی‌های آیفون، میزان درصد سلامت باتری آیفون است. سلامت باتری آیفون در زمان فروش به‌صورت‌کامل چک می‌شود و در هنگام قیمت‌گذاری تاثیر فراوانی دارد. کاربران دستگاه‌های اپل راه‌های مختلفی را انجام‌ می‌دهند تا درصد سلامت باتری حفظ شود. اما بعضی از این راهکارها هیچ تاثیری در سلامت باتری آیفون ندارد. در این مقاله از مجله آمیتیس بهترین راهکارها برای حفظ سلامت باتری آیفون را با هم مرور می‌کنیم. اگر این موضوع برایتان مهم است، خواندن این مقاله را در اولویت قرار دهید.

مدیریت روشنایی نمایشگر؛ افزایش سلامت باتری آیفون

روشنایی کامل نمایشگر یکی از عواملی است که بر میزان مصرف باتری دستگاه‌های آیفون تاثیر دارد. برای کاهش روشنایی گوشی آیفون کافی است از طریق مرکز کنترل گوشی یا کنترل سنتر میزان روشنایی دستگاه را به‌صورت دستی تنظیم کنید. همچنین غیرفعال کردن تنظیم خودکار روشنایی آیفون، می‌تواند در کاهش مصرف باتری تاثیرگذار باشد. در این حالت گوشی باتوجه‌به شرایط نوری محیط، میزان روشنایی صفحه نمایش را تنظیم خواهد کرد.

برای فعال کردن یا غیرفعال کردن قابلیت Auto-Brightness وارد تنظیمات گوشی شده و بعد از آن وارد قسمت Accessibility شوید و گزینه Display & Text Size را انتخاب کنید. در انتهای صفحه گزینه Auto-Brightness را مشاهده خواهید کرد. با این روش تنظیمات روشنایی دستگاه را به‌صورت اتوماتیک می‌توانید فعال یا غیرفعال کنید. بعد از خرید آیفون بلافاصله تنظیمات روشنایی اتوماتیک را غیرفعال کنید تا از همان ابتدا سلامت باتری حفظ شود.

اصلاح روشنایی آیفون برای افزایش سلامت باتری

شارژ ۲۰ تا ۸۰ درصد؛ سلامت باتری آیفون

برای سلامت باتری آیفون قانونی وجود دارد که بیشتر تعمیرکاران موبایل اهمیت ویژه‌ای به آن می‌دهند. اغلب تعمیرکاران پیشنهاد می‌کنند، شارژ باتری آیفون را بین عدد ۲۰ تا ۸۰ درصد قرار دهید. برای انجام این کار می‌توانید از تبدیل‌های تایمر دار استفاده کنید. همچنین روش دیگری برای مطلع شدن از رسیدن به شارژ ۸۰ درصد در گوشی‌های آیفون وجود دارد. برای انجام این کار وارد برنامه Shortcuts شوید و از بین گزینه‌های پایین صفحه روی گزینه Automation کلیک کنید.
 در این قسمت روی Create Personal Automation ضربه بزنید. سپس در انتهای صفحه Battery Level را انتخاب کرده و درصدی که برای شارژ مد نظر دارید را انتخاب کنید. روی گزینه Next  کلیک کرده و وارد تنظیمات Add Action شوید. با جستجوی کلمه Notification روی گزینه Show Notification کلیک کنید و پیغام مد نظرتان برای کامل شدن شارژ را بنویسید. بعد از اشاره روی گزینه Ask Before Running و انتخاب Don’t Ask انجام این کار به پایان می‌رسد. انجام این روش در آیفون ۱۴ و دستگاه‌هایی که IOS 13 به بالا دارند، امکان‌پذیر است.  

زمان شارژ مناسب برای افزایش سلامت باتری آیفون

زمان قفل صفحه را کاهش دهید!

برای کاهش شارژ و افزایش سلامت باتری آیفون می‌توانید، زمان قفل اتوماتیک صفحه نمایش را کمتر کنید. صفحه نمایش معمولا در زمانی که از گوشی استفاده نمی‌کنید، به‌صورت خودکار خاموش می‌شود و در تنظیمات دستگاه‌های آیفون از ۳۰ ثانیه تا ۵ دقیقه زمان برای قفل صفحه نمایش وجود دارد. با انتخاب کوتاه‌ترین زمان از روشن بودن بدون دلیل صفحه نمایش جلوگیری خواهید کرد.
برای وارد شدن به تنظیمات صفحه نمایش وارد منوی Display & Brightness و بعد از آن Auto-Lock را انتخاب کنید. سپس گزینه‌های پیش‌فرض را مشاهده خواهید کرد و پیشنهاد می‌کنیم، ۳۰ ثانیه را انتخاب کنید. باتوجه‌به قیمت گوشی آیفون ۱۳ و دیگر دستگاه‌های اپل، فعال کردن این تنظیمات برای افزایش سلامت باتری دستگاه منطقی به نظر می‌رسد.

افزایش سلامت باتری با کاهش زمان قفل شدن صفحه گوشی در طولانی مدت

شناسایی برنامه‌های پرمصرف؛ افزایش سلامت باتری دستگاه آیفون

در قسمت تنظیمات Battery می‌توانید برنامه‎‌هایی که بیشترین مصرف باتری را دارند، مشاهده کنید. در این قسمت اپلیکیشن‌هایی که در ۲۴ ساعت و ۱۰ روز گذشته مصرف بالایی داشته‌اند، به‌صورت کامل مشخص است. در تنظیمات باتری زیر عنوان هر برنامه Background Activity را مشاهده خواهید کرد. این بخش نشان می‌دهد که برنامه موردنظرتان، در زمانی که از آن استفاده می‌کنید چه‌مقدار از باتری گوشی را درگیر می‌کند.
برای غیر فعال کردن برنامه‌های غیرضروری پس‌زمینه وارد منوی جنرال شوید و روی گزینه Background App Refresh کلیک کنید. در این قسمت می‌توانید برنامه‌ها را به‌صورت مجزا یا به‌صورت کامل از پس‌زمینه گوشی غیرفعال کنید. با انجام این کار درصد بالایی از شارژ گوشی حفظ خواهد شد و در طولانی مدت تاثیر خوبی روی درصد سلامت باتری دارد.

باتوجه‌به‌ افزایش قیمت دستگاه‌های ایفون، برای مشاهده قیمت آیفون ۱۴ پرو مکس می‌توانید وارد صفحه محصولات آمیتیس شوید و قیمت‌های به‌روز را مشاهده کنید.

سلامت باتری آیفون در تنظیمات برنامه‌ها

افزایش سلامت باتری با بهینه سازی موقعیت مکانی

یکی از ویژگی‌های دستگاه‌های آیفون که منجر به مصرف بیش‌ از‌ اندازه شارژ باتری می‌شود، موقعیت مکانی یا لوکیشن است. زمانی که قابلیت لوکیشن برای همه اپلیکیشن‌ها فعال باشد، برنامه‌های مختلف با GPS موقعیت مکانی را ردیابی می‌کنند و باعث کاهش شارژ باتری آیفون می‌شوند. خیلی از برنامه‌ها هیچ لزومی ندارد که دسترسی همیشگی به موقعیت مکانی داشته باشند و با غیرفعال کردن لوکیشن برخی از برنامه‌ها می‌توانید مصرف باتری را افزایش دهید.

پیشنهاد می‌کنیم برای افزایش عمر باتری دستگاه‌های آیفون از قسمت Location Services این قابلیت را غیرفعال کنید یا بهینه‌سازی کنید. در قسمت لوکیشن سرویس لیست برنامه‌هایی که از قابلیت موقعیت مکانی استفاده می‌کنند، قرار گرفته است. توجه کنید زمانی که برای اولین بار یک اپ را باز می‌کنید، دستگاه آیفون در رابطه با موقعیت مکانی از شما سوال می‌کند. در این زمان گزینه While Using The App را انتخاب کنید. با انتخاب این حالت هر زمان که برنامه مورد نظر باز باشد، لوکیشن آن فعال می‌شود. با استفاده از ترفند های ایفون کلیه قابلیت‌های دستگاه را شناسایی خواهید کرد.

بهینه‌سازی موقعیت مکانی برای کاهش مصرف شارژ

گرمای بیش از حد؛ آسیب به سلامت باتری

کلیه گوشی‌های موبایل در گرمای بیش از اندازه دچار مشکل می‌شوند و معمولا پیغام خطای گوشی در این زمان فعال می‌شود. دستگاه‌های آیفون نیز چنین قابلیتی دارند و با بالا رفتن دما، پیغام دما روی گوشی نمایش داده خواهد شد.
 شرکت اپل در صفحه اصلی سایت خود اعلام کرده بهترین دما برای گوشی‌های آیفون ۱۷ تا ۲۲ درجه سانتی‌گراد است. اما معمولا دستگاه‌های آیفون تا دمای ۳۵ درجه مشکلی ندارند، اما دماهای بالاتر موجب اختلال در عملکرد باتری گوشی می‌شود؛ بنابراین پیشنهاد می‌کنیم دستگاه‌های آیفون را هرگز زیر نور خورشید قرار ندهید.

خرید و مشاوره دستگاه‌های اپل با مشاوره کارشناسان آمیتیس

در این مقاله از مجله آمیتیس به نکاتی برای افزایش سلامت باتری آیفون اشاره کردیم و راهکارهایی بابت حفظ سلامت باتری دستگاه‌های اپل ارائه دادیم. برای افزایش سلامت باتری آیفون نکاتی که در این مقاله به آن اشاره کردیم را تا حد امکان رعایت کنید.
 همچنین توجه داشته باشید زمانی که گوشی در حال شارژ است تا جای ممکن از آن استفاده نکنید. در فروشگاه آمیتیس علاوه‌بر محصولات و لوازم جانبی اپل، گوشی‌های پرچمدار سایر برندها نیز موجود است. برای مشاوره یا دریافت قیمت با کارشناسان فروشگاه تماس بگیرید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.