بلاگ

هزینه ریجستری آیفون چقدر است؟

بررسی هزینه رجیستری آیفون در مجله فروشگاه آمیتیس

طبق آمار گمرک سال ۱۴۰۰، بیش از ۲.۴ میلیارد دلار گوشی موبایل به‌صورت رسمی و قانونی وارد کشور شده است. طبق اعلام اداره گمرک، هزینه رجیستری از اردیبهشت سال ۱۴۰۱ دریافت نمی‌شود و مبلغ پرداختی به‌عنوان هزینه رجیستری، فقط بابت هزینه گمرک خواهد بود. با خواندن این مطلب، همه‌چیز را راجع‌به هزینه رجیستری آیفون و نحوه رجیستری آن خواهید دانست.

جدول هزینه رجیستری گوشی آیفون ۱۳ پرومکس

درنظر داشته باشید قیمت گوشی اپل به تومان براساس نوسان دلار تغییر می‌کند؛ بنابراین مبنای سنجش هزینه رجیستری گوشی‌های آیفون، معادل ۲۲.۵ درصد قیمت دلاری آن سنجیده خواهد شد. سپس با ضرب عدد به‌دست آمده در قیمت دلار ایران، می‌توانید هزینه حدودی رجیستری را به‌دست آورید.

برای مثال، هزینه رجیستری آیفون ۱۳ سال ۱۴۰۱ نسخه ۲۵۶ گیگابایت، با دلار ۵۶ هزار تومانی، حدود ۸ میلیون تومان است. برای مقایسه بهتر، هزینه رجیستری آیفون ۱۳ پرو مکس را محاسبه کردیم. این محاسبه با دلار ۵۶ هزار تومانی محاسبه شده است:

 نسخه ۱۲۸ گیگابایتقیمت دلاری گوشی ۱۰۹۹ دلاربه‌صورت حدودی ۱۰.۵۰۰.۰۰۰ تومان
نسخه ۲۵۶ گیگابایتقیمت دلاری گوشی ۱۱۹۹ دلاربه‌صورت حدودی ۱۱.۵۰۰.۰۰۰ تومان
نسخه ۵۱۲ گیگابایتقیمت دلاری گوشی ۱۳۹۹ دلاربه‌صورت حدودی ۱۳.۵۰۰.۰۰۰ تومان

به‌خاطر داشته باشید هزینه رجیستری آیفون کارکرده نیز براساس قیمت دلاری گوشی نو محاسبه می‌شود. هزینه رجیستری در اسفند ۱۴۰۱، برای گوشی‌های کمتر از ۶۰۰ دلار، برابر با ۱۷ درصد قیمت دلاری گوشی است. برای گوشی‌های بالای ۶۰۰ دلار، هزینه رجیستری معادل ۲۲.۵ درصد از قیمت دلاری آن محاسبه می‌شود.

قیمت رجیستری آیفون ۱۳ پرو مکس

هزینه رجیستری آیفون ۱۴؛ یکی از گران‌ترین مدل‌های آیفون موجود در ایران

درحال حاضر، گوشی‌های سری ۱۴ آیفون مسافری از جمله آیفون ۱۴ پرو مکس، امکان رجیستری در ایران را ندارند. با این حال، گران‌ترین گوشی آیفون ۱۴ پرو مکس با ظرفیت یک ترابایت، با قیمت دلاری ۱۵۹۹ دلار عرضه می‌شود. ۱۷ درصد این مبلغ، معادل ۲۷۱.۶۸ است. این میزان با قیمت دلار ۵۶ هزار تومانی در اسفند ۱۴۰۱، حدودا معادل ۱۵ میلیون تومان است.

هزینه رجیستری آیفون ۱۴ در ایران

روش‌های رجیستری گوشی؛ از طریق سایت همتا یا وارد کردن کد

به سه طریق می‌توانید نسبت‌ به رجیستری گوشی آیفون اقدام کنید. در ادامه هر سه روش را بررسی خواهیم کرد :

  • مراجعه به سایت همتا
  • استفاده از اپلیکیشن همتا
  • فعالسازی با کد USSD

با مراجعه به سایت همتا، اطلاعات مربوط به کد ملی یا شماره تلفنتان را وارد کنید. پس از دریافت رمز عبور، از قسمت سمت راست صفحه اصلی، تب فعال‌سازی تلفن همراه را بزنید. با ثبت اطلاعات و زدن گزینه فعالسازی، گوشی اپل شما رجیستری خواهد شد. باوجودی‌که رجیستری گوشی‌های آیفون ۱۴ در ایران انجام نمی‌شود اما باتوجه‌به قیمت گوشی آیفون ۱۴ و نوسان دلار، به‌عنوان جدیدترین گوشی شرکت اپل در ایران، بالاترین هزینه رجیستری را خواهد داشت.

همچنین، درصورت نصب اپلیکیشن همتا، نیز کارتان برای فعالسازی گوشی راحت خواهد بود. علاوه‌بر این، می‌توانید با وارد کردن کد دستوری #۷۷۷*، وارد سامانه همتا شوید. با وارد کردن این کد، لیست مراحل برای رجیستری گوشی برایتان ظاهر خواهد شد. درنظر داشته باشید، برای رجیستری آیفون نیاز به کد IMEI دارید. این کد در پشت جعبه موبایل یا در بخش setting گوشی نوشته شده است.

نحوه رجیستری گوشی‌های آیفون مسافری؛ به‌صورت حضوری یا آنلاین

اگر گوشی اپل آیفون ۱۳ یا مدل‌های دیگر آیفون را از خارج کشور خریداری کردید، در دفتر گمرک فرودگاه می‌توانید رجیستری گوشی آیفون را انجام دهید. درصورتی‌که پس از ورود به کشور امکان رفتن به دفتر گمرک فرودگاه را نداشتید، تا سی روز فرصت دارید از طریق سایت گمرک، هزینه رجیستری آیفون را پرداخت و شماره سریال گوشی را در سامانه اظهارنامه گمرکی ثبت کنید.

هزینه رجیستری گوشی مسافری با پاسپورت

نکات مهم راجع به رجیستری؛ شرایط برخورداری از معافیت پرداخت ۸۰ دلاری

درصورتی‌که در سال فقط یک گوشی همراه خود به ایران آورده باشید، از قانون معافیت ۸۰ دلاری می‌توانید استفاده کنید. همچنین برای رجیستری گوشی‌های آیفون مسافری، نیاز است که در پاسپورتتان حداقل یک ورود یا خروج از کشور ثبت شده باشد. برای بررسی رجیستری گوشی آیفون می‌توانید شماره سریال IMEI را به شماره ۷۷۷۷ پیامک کنید. از آن‌جایی که اطمینان از اصالت دستگاه و تضمین کیفیت مشخصات فنی آن مانند سلامت باتری آیفون، هنگام خرید اهمیت بالایی دارد، نیاز است خرید گوشی‌های آیفون را از سایت‌هایی معتبر انجام دهید تا با مشکلات مربوط به رجیستری یا کالای تقلبی روبه‌رو نشوید.

خرید کد رجیستری ایفون

 گوشی‌های آیفون اصل را همراه‌با با کد رجیستری و ضمانت در آمیتیس خریداری کنید

در این مقاله، هزینه رجیستری آیفون به‌همراه نحوه رجیستری این نوع گوشی را بررسی کردیم. رجیستری گوشی‌های آیفون کار پیچیده‌ای نیست. تنها با روش‌هایی مانند پرداخت از طریق سایت همتا یا وارد کردن کد USSD می‌توانید هزینه رجیستری گوشی آیفون را پرداخت کنید. همچنین می‌توانید انواع گوشی‌های آیفون همراه ‌با کد رجیستری یا بدون کد رجیستری را از فروشگاه اینترنتی آمیتیس خریداری کنید.

تضمین اصالت، قیمت و کیفیت گوشی‌های آیفون، از ویژگی‌های آمیتیس است. برای راهنمایی بیشتر می‌توانید با شماره‌های موجود در که در انتهای صفحه تماس بگیرید. تجربه شما در زمینه رجیستری گوشی آیفون چیست؟ درصورتی‌که تجربه‌ یا سوالی در این زمینه دارید، نظرتان را در بخش کامنت با ما در میان بگذارید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.