سامسونگ, موبایل

Galaxy S23 Ultra  و سنسور دوربین ۲۰۰ مگاپیکسلی

Samsung Galaxy S23 Ultra  با سنسور دوربین 200 مگاپیکسلی

Samsung Galaxy S23 Ultra  با سنسور دوربین ۲۰۰ مگاپیکسلی

نسل بعدی گوشی های هوشمند پرچم دار سامسونگ یعنی سری گلکسی اس ۲۳  قرار است در اوایل سال ۲۰۲۳ به بازار عرضه شوند. در حالی که چندین ماه تا عرضه این سری گوشی های هوشمند باقی مانده، گفته شده است که این شرکت قصد دارد از یک دوربین قدرتمند در گوشی جدید خود استفاده کند.

با توجه به این که Samsung Electronics سال گذشته سنسور ISOCELL  ۲۰۰ مگاپیکسلی را معرفی کرد، می‌ توان انتظار داشت که نسل بعدی گوشی‌ های هوشمند پرچم دار سامسونگ برای اولین بار با این سنسور دوربین ۲۰۰ مگاپیکسلی وارد بازار شوند. این سنسور دوربین جدید به عنوان بالاترین درجه دوربین گوشی های هوشمند که تا کنون وجود داشته، تبلیغ می شود. این سنسور ۲۰۰ مگاپیکسلی در دست توسعه احتمالاً همراه با گلکسی S23 معرفی خواهد شد.

Samsung Galaxy S23 Ultra  و توسعه سایر اجزای دوربین

طبق گزارش  ETNews، سامسونگ الکترونیکس در مراحل پایانی توسعه دوربین ۲۰۰ مگاپیکسلی است. این غول فناوری و Samsung Electro-Mechanics در حال توسعه اجزای دیگر در ماژول دوربین گوشی های هوشمند این کمپانی هستند. مشارکت بین سامسونگ الکترونیک و سامسونگ الکترو مکانیکس بسیار سازنده بوده است.

استراتژی طرح تولید قطعات دوگانه سامسونگ باعث می شود سامسونگ Electro-Mechanics  ۷۰ درصد از آن را تولید کند. از این میزان، ۳۰ درصد متعلق به Samsung Electronics خواهد بود. در حال حاضر، نشانه هایی وجود دارد که سامسونگ با شرکای اصلی اش، جنبه های کلیدی سنسور دوربین جدید را به اشتراک گذاشته است.

در سال ۲۰۲۱، سنسور تصویر ۲۰۰ مگاپیکسلی اولین حسگر تصویر در نوع خود در جهان بود. این سنسور جدید به عنوان سنسور دوربین اصلی سامسونگ گلکسی اس ۲۳ اولترا معرفی شده است اما باز هم اطلاعات قطعی در مورد سنسور جدیدی که در گوشی های هوشمند آینده سامسونگ معرفی خواهد شد وجود ندارد.

این سنسور دوربین ۲۰۰ مگاپیکسلی تقریباً دو برابر اندازه سنسور موجود در گلکسی اس ۲۲ اولترا است که از سنسور ۱۰۸ مگاپیکسلی استفاده می کند. سری گلکسی اس ۲۰ و اس ۲۱ سامسونگ نیز دارای سنسور دوربین ۱۰۸ مگاپیکسلی بودند. دوربین ۲۰۰ مگاپیکسلی جدید تغییرات زیادی را نسبت به نسل قبلی خود در گلکسی S23 به ارمغان خواهد آورد.

همچنین می ‌توان انتظار داشت که شاهد پیشرفت ‌هایی از نظر عملکرد، حافظه، لنزها و سایر اجزا در گوشی جدید سامسونگ باشیم. این پیشرفت‌ها می ‌تواند به گلکسی S23 کمک کند تا با آیفون ۱۴ اپل نیز رقابت کند. باید دید که آیا این سنسور می ‌تواند به سایر OEM ها فروخته شود یا خیر. اخیراً با گزارش هایی مواجه شدیم مبنی بر اینکه نوکیا N73 هم ممکن است با همین سنسور اواخر امسال وارد بازار شود. در مطالب آینده با منابع بیشتری به بررسی اخبار در این زمینه خواهیم پرداخت.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.