آیفون, اخبار, بررسی

iOS 16 معرفی شد

iOS 16

معرفی جدیدترین نرم افزار آیفون با نام  iOS 16

اپل به تازگی  iOS 16، جدیدترین نرم افزار آیفون را در رویداد ۲۰۲۲ WWDC خود معرفی کرد.

کریگ فدریگی، معاون مهندسی نرم‌ افزار اپل، گفت: این آپدیت «بزرگ ‌ترین به‌ روزرسانی صورت گرفته تا به حال برای لاک اسکرین است که کاملاً نحوه عملکرد آن را دوباره متصور می شود». در این به روزرسانی یک ظاهر کاملاً جدید به کار رفته است که به کاربران امکان می دهد با فشار دادن و نگه داشتن، لاک اسکرین را با ویجت هایی که قبلاً در صفحه اصلی در دسترس بوده اند سفارشی کنند. ویجت ها نمادهای کوچکی هستند که کاربران می توانند روی آن ها کلیک کنند تا به سرعت به ابزارهایی مانند برنامه آب و هوا دسترسی پیدا کنند.

ویژگی های جدید به روزرسانی :ios 16

یک صفحه قفل قابل تنظیم تر که به کاربران امکان می دهد فونت و رنگ زمان و تاریخ را ست کنند. همچنین به کاربران اجازه می‌ دهد عکس‌ های پس ‌زمینه خود را در طول روز به هر سبکی جا به جا کرده یا پس ‌زمینه‌ های متحرک را انتخاب کنند.

اعلان ‌ها در لاک اسکرین به پایین صفحه منتقل می ‌شوند تا وقتی گوشی در حالت قفل است، جلوی نمایش عکس پس ‌زمینه را نگیرند.

در این به روزرسانی ویژگی فوکوس به لاک اسکرین گسترش یافت تا به کاربران اجازه دهد نحوه فیلتر کردن اعلان ‌ها را انتخاب کنند، مثلاً فقط بر روی پیام‌ های مربوط به کار یا شخصی تمرکز کنند.

در  iMessage، اپل گزینه ‌هایی را برای ویرایش پیام‌ ها، لغو ارسال و علامت‌ گذاری آن ها در حالت خوانده نشده اضافه کرد.

SharePlay  به iMessage گسترش می ‌یابد، بنابراین کاربران می ‌توانند به طور همزمان رسانه‌ ها را تماشا کرده یا به آن گوش دهند و می توانند در همان نقطه توقف کرده و شروع کنند.

این به روز رسانی نرم افزار جابجایی بین تایپ و دیکته کلمات را نیز آسان تر کرده است.

اضافه کردن قابلیتی به ویژگی  Live Text که باعث کپی کردن متن از عکس ها می شود.

اضافه کردن روشی جدید برای بازرگانان و فروشندگان کوچک برای پذیرش مستقیم Apple Pay ، بدون احتیاج به استفاده از سخت‌افزار اضافی.

اضافه شدن سرویس یک خرید جدید اکنون، گزینه پرداخت بعدا.

در  Maps، اپل دیدن مبلغ کرایه های حمل و نقل را در مسیرهای سفر آسان تر کرد.

ابزار Family Sharing (اشتراک‌ گذاری خانواده) راه آسان‌ تری برای راه ‌اندازی دستگاه‌ های جدید با تنظیمات کنترل والدین خواهد داشت.

یک کتابخانه مشترک جدید iCloud برای سهولت در اشتراک گذاری عکس ها با خانواده و دوستان.

یک مرکز بررسی ایمنی که به کاربران اجازه می دهد به سرعت دسترسی به موقعیت مکانی را برای سایر کاربران لغو کنند، ویژگی ای که به گفنه به منظور بازگرداندن کنترل به بازماندگان خشونت خانگی است.

کنترل های سازماندهی شده تر برای خانه هوشمند.

به ‌روزرسانی CarPlay که به رانندگان اجازه می ‌دهد تهویه مطبوع، رادیو و موارد دیگر را کنترل کنند. این ویژگی قرار است توسط چندین خودروساز ادغام ‌شود و خودروهای جدید دارای این مشخصه، اواخر سال آینده معرفی خواهند شد.

کدام آیفون ‌ها آپدیت iOS 16 را دریافت خواهند کرد؟

همه مدل‌ های آیفون ۱۳، همه مدل ‌های آیفون ۱۲، همه مدل ‌های آیفون ۱۱، آیفون  XS  و  XS Max، آیفون  X، آیفون  XR ،آیفون ۸ و ۸ پلاس، آیفون  SE 2020 و آیفون  SE 2022

این لیست رسمی و ارائه شده توسط اپل از آیفون های سازگار با iOS 16 است. دو مدل قدیمی موجود در این لیست آیفون ۸ و آیفون ۸ پلاس هستند. هر دو در سال ۲۰۱۷ عرضه شدند و دیدن این که حتی یک آیفون ۵ ساله نیز آخرین نرم افزار اپل را دریافت خواهد کرد، جالب است.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.