بررسی, سامسونگ, موبایل

Samsung Galaxy S23 و هر آنچه که باید بدانید

Samsung Galaxy S23 و هر آنچه که باید بدانید

تمام اطلاعات در مورد Galaxy S23 آینده

به روزرسانی و آخرین خبر:

به نظر می رسد که سری گلکسی اس ۲۳ قرار است در روز چهارشنبه، ۱ فوریه ۲۰۲۳ عرضه شود و ممکن است امسال نیز هزینه بیشتری برای این سری از گوشی های سامسونگ بپردازیم.

بررسی دو دقیقه ای

موضوع مقاله: گوشی پرچم دار بعدی سامسونگ

چه زمانی لانچ می شود؟ به نظر می رسد در تاریخ ۱ فوریه رونمایی شود

قیمت آن چقدر است؟ احتمالاً ۷۹۹ دلار/ ۷۶۹ پوند/ ۱۲۴۹ دلار استرالیا یا بالاتر

سامسونگ گلکسی اس ۲۳ احتمالاً اولین گوشی بزرگ در سال ۲۰۲۳ خواهد بود، اما قبلاً شنیده ایم که الگوهای ایجاد شده (منظور همان نسخه قبلی می باشد) در سال ۲۰۲۲ تا امسال نیز ادامه خواهند داشت. انتظار نمی رود که گلکسی اس ۲۳ به هیچ وجه نسبت به گلکسی اس ۲۲ ارتقاء بزرگی از مدل پایه تا گلکسی اس ۲۳ پلاس داشته باشد. حتی مدل درجه یک و پریمیوم گلکسی اس ۲۳ الترا نیز احتمالا ویژگی های بزرگی نخواهد داشت.

طراحی گلکسی S23 احتمالاً تا حدودی مشابه مدل‌ های امروزی خواهد بود، با این تفاوت که مدل پایه Galaxy S23 ظاهراً برجستگی دوربین بزرگ ‌تر خود را از دست خواهد داد. در غیر این صورت ظاهراً اندازه صفحه نمایش برای هر گوشی یکسان خواهد بود و تصور می شود که ابعاد فریم تقریباً یکسانی دارند.

البته این بدان معنا نیست که چیزی برای هیجان زده شدن وجود ندارد. کوالکام در تلاش است تا اسنپدراگون ۸ نسل ۲ خود را در گلکسی اس ۲۳ سامسونگ به نمایش بگذارد و اشاره هایی به این موضوع دارد که با لانچ این سری گوشی سامسونگ برای سرتاسر جهان به صورت یکپارچه از اسنپدراگون استفاده خواهد شد و دیگر خبری از اگزینوس در برخی مناطق نیست.

ما همچنین در مورد دوربین جدید Galaxy S23 Ultra هیجان زیادی داریم زیرا سامسونگ می ‌تواند یک سنسور ۲۰۰ مگاپیکسلی جدید تولید کند تا بزرگترین پیشرفت دوربین در سال‌های اخیر را به پرچم دار خود به خصوص در عکس برداری هنگام شب ارائه دهد. از آنجایی که دوربین‌ ها علت اصلی فروش رفتن گوشی ‌های سامسونگ هستند، بنابراین ممکن است دوربین گفته شده با ویژگی های جدید برای جلب نظر مخاطب کافی باشد.

ما شایعات گلکسی اس ۲۳ را از قبل از عرضه گلکسی اس ۲۲ دنبال می ‌کردیم و آنچه را که فکر می‌کنیم آخرین اطلاعات در مورد این دستگاه پیش از عرضه احتمالی آن در هفته اول فوریه ۲۰۲۳ خواهد بود، برای شما گردآوری و جمع ‌بندی کرده ‌ایم، پس در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

SAMSUNG GALAXY S23: قیمت و در دسترس بودن

این سری گوشی احتمالاً در ۱ فوریه راه اندازی می شود و همه مدل های آن نسبت به سال های گذشته شاهد افزایش قیمت خواهند بود.

ما انتظار داریم که گلکسی اس ۲۳ را در ماه فوریه ببینیم، در عین حال که جدیدترین و قابل اعتمادترین شایعات به چهارشنبه ۱ فوریه به عنوان روز بزرگ لانچ اشاره می کنند، این زمانی است که سامسونگ ظاهرا رویداد Unpacked بعدی خود را برای آن برنامه ریزی کرده است.

شایعات همچنین می ‌گویند که این گوشی می ‌تواند جمعه ۱۷ فوریه در فروشگاه ‌ها در دسترس باشد. ما تصور می‌ کنیم سامسونگ یک هفته پیش ‌فروش خواهد داشت، زیرا سامسونگ اغلب از الگوی فروش اپل پیروی می ‌کند. همچنین شنیده ‌ایم که رویداد Samsung Unpacked می‌ تواند در سال جاری به جای شهر نیویورک، جایی که سامسونگ دفتر مرکزی دارد، در سانفرانسیسکو برگزار شود. با این حال، شایعه دیگری حاکی از آن است که این عرضه ممکن است در اواخر فوریه اتفاق بیفتد، با توجه به اینکه سامسونگ هنوز درباره نحوه قیمت گذاری گوشی های هوشمند تصمیم نگرفته است، پس رونمایی بزرگ نمی تواند در همان اوایل برنامه ریزی اولیه اتفاق بیفتد.

در حالی که سامسونگ قیمت ها را در دو نسل گذشته ثابت نگه داشته است، ما اخباری دریافت کرده ایم مبنی بر این که تغییراتی در سال جاری وجود خواهد داشت. ما دوست داریم خوشبین باشیم و از سامسونگ بخواهیم که قیمت مدل پایه گلکسی S23 خود را با توجه به بحران عمده هزینه زندگی جهانی و رکود احتمالی کاهش دهد. اما منابع بسیاری می گویند که قیمت گلکسی S23 ممکن است افزایش یابد.

از طرف دیگر، ما همچنین شنیده ‌ایم که برخی از قطعات کاهش یافته یا کم حجم و کوچک شده اند و این می ‌تواند به این معنی باشد که سامسونگ در تلاش است تا هزینه‌ها را کاهش دهد یا حداقل با قیمت‌های سال گذشته در مواجهه با افزایش هزینه‌ های عرضه و حمل و نقل مطابقت داشته باشد. در ادامه توضیح خواهیم داد که مثلا اسکنر اثر انگشت ممکن است به ارتقای مورد نظر ما نرسد و حتی قطعات جزئی مانند موتور لرزش ممکن است برای صرفه جویی در هزینه، کم حجم و کوچک شود. بنابراین ظاهراً در کنار قاب کمی ضخیم ‌تر، S23 ممکن است موتور ویبره را هم اندکی کوچک کند.

البته شایعات می گویند که همه گوشی‌های این سری ممکن است حداقل ۲۵۶ گیگابایت فضای ذخیره ‌سازی داشته باشند که دو برابر ظرفیت اولیه S22  است، بنابراین ممکن است از جهاتی حداقل ارزش هزینه ای که می کنید را داشته باشد.

SAMSUNG GALAXY S23: طراحی

طراحی این گوشی تقریباً مشابه گلکسی S22 سال گذشته خواهد بود و ممکن است برآمدگی دوربین آن از بین رفته باشد.

منحنی های بیشتری در Galaxy S23 Ultra وجود دارد؟

از آنجایی که سازندگان موبایل شتابی همچون “تیک تاک” ساعت در معرفی و لانچ گوشی هوشمند در پیش گرفته اند، ما سال معرفی سری گوشی های Galaxy S23 را سال “تاک” می نامیم. در سال “تیک”، ما یک ظاهر و احساس کاملاً جدید از گوشی های معرفی شده در آن دریافت می کنیم. در سال “تاک” اما، سازندگان گوشی هوشمند بیشتر روی داخل گوشی کار می کنند تا ظاهر و طراحی. گلکسی اس ۲۳ هم ظاهراً بسیار شبیه گوشی سال گذشته خواهد بود، نه گوشی ای که انتظارش را دارید.

گلکسی S23 نشانه‌ ها و کدهای طراحی را از Galaxy S22 Ultra خواهد گرفت، اگر بتوانیم افشاگری های طراحی و طرح ‌های احتمالی قاب‌ های گلکسی S23 و تصاویر نمونه های ساختگی لو رفته را باور کنیم (که یکی از آنها در تصویر بالا دیده می ‌شود)، آرایش دوربین بسیار مشابهی را بین دو گوشی شاهد هستیم. احتمالاً گلکسی S23 به جای یک مجموعه دوربین برجسته، هر لنز دوربین و سنسور را در پشت جدا می کند.

اگر تغییر بزرگتری وجود داشته باشد، ممکن است در گوشی پرچم دار Galaxy S23 Ultra باشد. شایعات حاکی از آن است که سامسونگ شیشه آن گوشی را در هر چهار لبه صفحه نمایش خم خواهد کرد. سامسونگ از زمان گلکسی اس ۶ اج، کناره ‌های گوشی را به درجات مختلف خم کرده است، اما این نوع طراحی می ‌تواند برای اولین بار منحنی ای همه جانبه باشد.

S22 Ultra  دارای طراحی صفحه نمایش منحنی دوگانه است که دستیابی به طراحی ۴ وجهی با عرض مساوی را غیرممکن می کند. اما اگر از طراحی Quad-curved استفاده شود، این مشکل به خوبی قابل حل است. هنوز برای صحبت در مورد S23 زود است، امیدوارم این خبر درست باشد.(اخبارمربوط به تاریخ فوریه ۲۰۲۲)

برخی منابع اعتقاد دارند که خمیدگی بسیار کمی خواهد داشت و منابع دیگر می گویند که وسعت انحنا می‌ تواند حداقل باشد یا اگر بخواهیم به حرف های افشاگر @AhmedQwaider888 باور داشته باشیم، شاید اصلاً خمیده نباشد.

برای گزینه های رنگبندی، شنیده ‌ایم که سری گلکسی S23 سامسونگ در چهار رنگ مشکی، بژ، سبز و صورتی روشن عرضه می ‌شود. ما شاهد افشای برخی لوازم جانبی منطبق با رنگ بژ معمایی که جزو گزینه های رنگبندی سری گلکسی  S23 است،  بودیم؛ بنابراین اگر می‌خواهید لوازم جانبی را به آن اضافه کنید، می توانید کیت مشابه با رنگ بژ را داشته باشید.

در همین حال منبع دیگری به رنگ سبز به عنوان “رنگ امضا” برای گلکسی اس ۲۳، طلایی روشن یا صورتی رنگ برای S23 Plus و صورتی برای S23 Ultra اشاره می کند، البته می توان گفت این ها تنها طیف های رنگی موجود نیستند.

در رندرهای افشا شده اینترنتی می توانید مشاهده کنید که هر چهار رنگ شایعه شده سری گلکسی S23 چگونه به نظر می رسند و به دنبال آن برخی رندرهای قدیمی تر سامسونگ گلکسی  S23 را خواهید دید. توجه داشته باشید که نام رسمی این رنگ ها طبق گزارشات، گل پنبه ای (Cotton Flower)، یاسی (Misty Lilac)، سبز (Botanic Green) و مشکی (Phantom Black) است.

SAMSUNG GALAXY S23: صفحه نمایش

اندازه صفحه نمایش مشابه گلکسی  S22 خواهد بود. Galaxy S23 Ultra می تواند تاج روشن ترین صفحه نمایش را به خود اختصاص دهد.

سامسونگ در حال حاضر از نمایشگرهای درجه یک در گوشی‌های گلکسی اس خود استفاده می ‌کند، بنابراین شنیدن اینکه ظاهراً تمام مدل ‌های آینده گلکسی S23 دارای صفحه‌ نمایش مشابه با گلکسی S22 خواهند بود، ناامیدکننده نیست. گفته می شود که همه آن ها دارای صفحه نمایش های AMOLED  با نرخ رفرش ۱۲۰ هرتز هستند و این به این معنی است که صفحه نمایش های گفته شده رنگارنگ و روشن با حرکت صاف و روان روی نمایشگر هستند.

طبق گزارش ها، گلکسی اس ۲۳ دارای صفحه نمایش ۶.۱ اینچی با وضوح بالاتر از فول اچ دی و ۲۳۴۰ در ۱۰۸۰ پیکسل است که عالی نیست اما باید به مدیریت انرژی کمک کند و این اولویت بهتری نسبت به پیکسل های بیشتر در اینجا دارد. گلکسی اس ۲۳ پلاس ظاهرا از صفحه نمایش ۶.۶ اینچی با وضوح مشابه گلکسی اس ۲۳ استفاده می کند. گلکسی اس ۲۳ الترا هم دارای صفحه نمایش ۶.۸ اینچی با رزولوشن ۳۰۸۸ در ۱۴۴۰ پیکسل خواهد بود که مشابه سال گذشته است.

احتمالا ممکن است اندکی ارتقاء صفحه نمایش در آن وجود داشته باشد، به عنوان مثال گلکسی اس ۲۳ و اس ۲۳ پلاس طبق گزارش ها دارای نرخ تازه سازی هستند که می تواند تا ۲۴ هرتز یا احتمالاً ۱۰ هرتز کاهش یابد. نسخه های قبلی آن ‌ها تنها می ‌توانستند تا ۴۸ هرتز کاهش پیدا کنند. این نکته قابل توجه است که نرخ تازه ‌سازی پایین‌ تر می ‌تواند باتری را در زمانی که نیازی به تازه‌ سازی سریع نیست، حفظ کند.

همچنین برخی منابع می گویند که گلکسی اس ۲۳ الترا می تواند در کنار آیفون ۱۴ پرو اپل عنوان درخشان ترین صفحه نمایش گوشی را به خود اختصاص دهد. آیفون ۱۴ پرو با حداکثر روشنایی می تواند به ۲۰۰۰ نیت برسد. Galaxy S23 ultra  ممکن است به ۲۱۵۰ نیت یا بیشتر برسد و شایعات بیشتر نشان می دهد که در تست ها می تواند تا ۲۵۰۰ نیت هم برسد، اگرچه خریداران نمی توانند آن را به این روشنی داشته باشند.

حداکثر روشنایی  S23 الترا، تا ۲۱۵۰ نیت می رسد. اعداد ممکن است در هنگام راه اندازی به دلیل تنظیمات بیشتر متفاوت تر باشند، مثلا حداقل به ۲۱۰۰ نیت یا حداکثر ۲۲۰۰ برسند. (اخبار مربوط به تاریخ ۲۳ نوامبر ۲۰۲۲)

برای پوشش این نمایشگرها، امیدواریم که گوریلا گلس ویکتوس ۲ را که اخیراً Corning معرفی کرده است، ببینیم. با توجه به گفته های Corning باید در چند ماه آینده متریال جدید را روی گوشی ‌های هوشمند ببینیم، بنابراین بازه زمانی جهت ارائه محافظ جدید این برند برای عرضه بزرگ بعدی سامسونگ مناسب است. گوریلا گلس Victus 2 ظاهراً می ‌تواند از سقوط روی آسفالت سخت جان سالم به در ببرد و برای طراحی‌ گوشی‌ های بزرگتر ساخته شده است که آن را برای یک گوشی بزرگ و سنگین مانند گلکسی S23 Ultra کاربردی تر می ‌کند.

ظاهراً در زیر نمایشگر به ارتقای مورد نظر نخواهیم رسید. ما امیدوار بودیم که سامسونگ از یک اسکنر اثر انگشت جدید Qualcomm 3D Sonic Max  استفاده کند که بسیار بزرگتر از اسکنر موجود است و حتی می تواند چندین انگشت را به طور همزمان برای امنیت بیشتر اسکن کند. شایعات اخیر و افشای صفحه نمایش همان اندازه اسکنر سال گذشته را نشان می دهد، بنابراین احتمالاً هیچ ارتقای اسکنر اثر انگشت در گلکسی S23  وجود ندارد. البته این یک گزینه خوب برای صرفه جویی در هزینه است.

ما همچنین فکر می کنیم سامسونگ از دوربین زیر نمایشگر در صفحه نمایش گلکسی S23 استفاده نخواهد کرد. برخی از تولید کنندگان این ترفند را مدیریت کرده اند، اما به طور گسترده ای مورد توجه قرار نگرفته است. هنگام عرضه گلکسی  S23، انتظار می ‌رود که یک سوراخ پانچ کوچک در صفحه ‌نمایش ‌های سامسونگ ایجاد شود.

SAMSUNG GALAXY S23: دوربین ها

یک ارتقاء بزرگ جدید در  Galaxy S23 Ultrایجاد شده است ولی هیچ تغییری در بقیه دوربین ها وجود ندارد.

بزرگترین ارتقای قابل توجهی که انتظار داریم در ماه فوریه شاهد آن باشیم، سنسور دوربین اصلی جدید در گلکسی اس ۲۳ الترا خواهد بود. مجموعه دوربین سامسونگ که توسط یک فایروال شرکتی از Samsung Mobile Experience جدا شده است، در اوایل سال ۲۰۲۲ یک سنسور ۲۰۰ مگاپیکسلی ISOCELL HP1 را راه اندازی کرد و ما مدت ها انتظار داشتیم که این سنسور ستاره دوربین گوشی پرچم دار بعدی سامسونگ باشد.

شایعات اخیر همه چیز را از این هم فراتر برده است و نشان می دهد که سنسور ۲۰۰ مگاپیکسلی که در گلکسی اس ۲۳ الترا دریافت خواهیم کرد، یک ISOCELL HP2 حتی ارتقا یافته تر خواهد بود که پیشرفت های بیشتری را در عکاسی در شب نیز نشان می دهد. افشاگران در زمینه تلفن همراه که در حال حاضر مشتاق گوشی جدید سامسونگ هستند می گویند این می تواند یک جهش بزرگ در عکاسی توسط یک گوشی هوشمند و همچنین بزرگترین گام رو به جلو سامسونگ در سال های اخیر باشد، زیرا با استناد به منابع مختلف دوربین این گوشی اساسا دارای دید در شب است.

ما شاهد جهش ‌های بزرگی از گوگل بوده ‌ایم که هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی را در تراشه‌ های سفارشی Google گنجانده است. اگر سامسونگ بتواند انتظارات را برآورده کند، این اولین قدم بزرگ رو به جلو در سخت افزار دوربین در سال های اخیر خواهد بود.

می توان تایید کرد که عکس های شب S23 Ultra بسیار قوی و بسیار بهتر از S22 Ultra هستند. ما فکر می کنیم این بزرگترین پیشرفت تلفن همراه پرچم دار سامسونگ در پنج سال گذشته است. (اخبار مربوط به ۲۷ اکتبر ۲۰۲۲)

در غیر این صورت ما انتظار داریم تقریباً همان مجموعه از گزینه های دوربین در دو طرف گوشی از همان دوربین های فوق عریض تا همان لنز زوم تله فوتو در Galaxy S23 Ultra. به نظر می رسد تقریباً همه مشخصات نسبت به سال گذشته بدون تغییر باقی می مانند

این بدان معناست که مدل پایه Galaxy S23 احتمالاً یک سنسور ۵۰ مگاپیکسلی خوب برای دوربین اصلی، با لنز ۱۲ مگاپیکسلی فوق عریض و زوم متوسط ۱۰ مگاپیکسلی خواهد داشت. گلکسی اس ۲۳ پلاس هم احتمالاً همان مشخصات دوربین را خواهد داشت. اگرچه مشخصات دوربین ۳x و ۱۰x دقیقاً مشابه مشخصات S22 Ultra است، اما S23 Ultra در دوربین تله فوتو بهبودهایی خواهد داشت و پیشرفت در رنگ و برخی الگوریتم‌ های هوش مصنوعی مشهود است. (اخبار مربوط به ۲۸ اکتبر ۲۰۲۲)

این احتمال وجود دارد که بتوانیم دوربین سلفی بهتری در گلکسی S23 داشته باشیم. سال ‌هاست که گوشی ‌های گلکسی اس از همان سنسور جلویی ۱۰ مگاپیکسلی استفاده می ‌کنند. ما می ‌توانیم شاهد پیشرفت ‌های جزئی باشیم که کیفیت ویدیویی بهتری به ما می ‌دهد، یا می ‌توانیم شاهد ارتقای حسگر باشیم که سلفی ‌ها را به عکس‌ های ۱۲ مگاپیکسلی می‌ رساند.

SAMSUNG GALAXY S23: کارایی و عملکرد

Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2  خاص و ویژه ساخته شده است و بنچمارک های افشا شده این پردازنده به امتیاز عملکرد Apple A16 Bionic  نزدیک می شوند.

سامسونگ اغلب در مورد تعریف از گوشی های آینده اش خجالتی بوده است اما کوالکام در حال صحبت از پلتفرم بزرگ موبایل بعدی خود، اسنپدراگون ۸ نسل ۲ است و روشن می کند که سامسونگ یک بازیگر اصلی در عرضه این چیپست خواهد بود.

در واقع، در حالی که گلکسی اس ۲۲ در سطح جهانی بین چیپست کوالکام اسنپدراگون ۸ نسل ۱ و نسخه ای با استفاده از اگزینوس سامسونگ تقسیم شده بود، کوالکام به شدت اشاره کرده است که سامسونگ امسال به طور انحصاری از تراشه های کوالکام در همه گوشی های سری اس ۲۳ استفاده خواهد کرد. در حقیقت همه به صورت یکپارچه اسنپدراگون دریافت می کنند!

این امر با شایعاتی همراه است که نشان می ‌دهد تیم اگزینوس در سامسونگ به دنبال اجرای نقشه هایی است تا طی چند سال آینده پلتفرم جدیدی را برای پرچم داران سامسونگ ارائه کند. در حال حاضر احتمالاً کوالکام بی رقیب خواهد بود، اما به نظر می ‌رسد سامسونگ روش های Apple Bionic  و Google Tensor را دنبال می‌ کند و برای استفاده کامل از پلتفرم چیپست خود حداقل برای گوشی‌های گلکسی اس، تلاش می ‌کند.

قبل تر شایعاتی اولیه مبنی بر اینکه سامسونگ ممکن است از برخی تراشه های مدیاتک استفاده کند وجود داشت. زمانی که برای اولین بار این شایعات را شنیدیم، مدیاتک یک چیپست جدید چشمگیر را با مدل مدیاتک Dimensity 9200 عرضه کرد. در حالی که انتظار داریم در زمان عرضه سری اس ۲۳ به صورت انحصاری کوالکام در سخت افزار این گوشی به کار رفته باشد، اگر سامسونگ در نهایت مدیاتک را با سری اس ۲۳ عرضه کند، شوکه نخواهیم شد. برخی شایعات نیز می گویند که کوالکام به Galaxy S23 نسخه کمی بهبود یافته از پردازنده Snapdragon 8 Gen 2 را اهدا می کند. این نسخه برای سری اس ۲۳ احتمالاً موجب یک افزایش سرعت ساده و بدون تغییر قابل توجه خواهد بود.

با این حال، همین افزایش می ‌تواند گلکسی S23 را برای مدتی سریع ‌ترین گوشی اندرویدی بازار کند و معیارهای آن را به Apple A16 Bionic نزدیک‌ تر کند. در واقع، نمرات بنچمارک گلکسی اس ۲۳ افشا شده، گوشی ای با ۸ گیگابایت رم و اسنپدراگون ۸ نسل ۲ را نشان می ‌دهد که با عملکرد چند هسته‌ ای به اپل نزدیک‌ تر از آن چیزی است که در نسل ‌های گذشته از کوالکام دیده‌ ایم.

به علاوه، یک منبع ادعا می کند که هر سه مدل S23 نسبت به مدل های قبلی خود ۳۶ درصد افزایش سرعت پردازنده، ۴۸ درصد افزایش عملکرد گرافیکی و ۶۰ درصد افزایش در پردازش عصبی را شاهد خواهند بود. همچنین اخباری در مورد فضای ذخیره سازی وجود دارد، به طوری که گلکسی اس ۲۳ و اس ۲۳ پلاس ظاهراً با ۲۵۶ گیگابایت فضای ذخیره سازی به صورت استاندارد عرضه می شوند که دو برابر حجم اولیه مدل های فعلی است. S23 Ultra نیز ظاهراً همان تقویت را دریافت خواهد کرد و نسخه‌های ۵۱۲ گیگابایتی و ۱ ترابایتی آن نیز به فروش خواهند رسید.

SAMSUNG GALAXY S23: قابلیت اتصال و ارتباط

ارتباطات ماهواره ای ممکن است ارائه شود

گوشی های سامسونگ معمولاً از نظر گزینه ‌های اتصال با بیشترین باندهای شبکه و هر اتصال بی ‌سیم جدیدی که می ‌توانید به آن امیدوار باشید، حکومت می ‌کنند. امسال به نظر می‌ رسد سامسونگ در حال رسیدن به اپل است و Galaxy S23 احتمالاً مانند آیفون ۱۴، خدمات SOS ماهواره ‌ای را برای مواقع اضطراری دریافت خواهد کرد.

در شراکت شایعه شده با  Iridium Communications، گوشی های سامسونگ ظاهرا از ماهواره های مدار پایین برای ارسال پیام های متنی و تصاویر با وضوح پایین استفاده خواهند کرد. مشخص نیست که آیا هر مدلی از این قابلیت برخوردار است یا خیر، یا اینکه سامسونگ چگونه هزینه ‌ای را برای این سرویس دریافت می ‌کند. اپل ماهواره SOS خود را برای سال اول رایگان کرده است.

از زمان عرضه آخرین گوشی بزرگ سامسونگ، یک بازیکن جدید نیز وارد بازار شبکه تلفن همراه ایالات متحده شده است. بنابراین ما به دنبال پشتیبانی سامسونگ از باندهای رادیویی ۵G  خاص Dish Network خواهیم بود که در سرویس Boost Infinite که اخیراً این شرکت راه ‌اندازی کرده استفاده می ‌شود. آیفون ۱۴ پرو در حال حاضر تنها مدلی است که از باندهای ۵G  مخصوص Dish پشتیبانی می کند و می توانید آن را بخرید.

SAMSUNG GALAXY S23: باتری

Galaxy S23  و Galaxy S23 Plus ممکن است باتری کمی بزرگتر داشته باشند اما هیچ پیشرفتی در شارژ وجود ندارد.

از جمله ناامیدی ‌های بزرگ ‌تر در زمینه شایعات گلکسی  S23، عدم بهبود در عمر باتری و مدیریت انرژی است. از منابع افشاگر مختلف می شنویم که گلکسی اس ۲۳ و گلکسی اس ۲۳ پلاس ممکن است یک افزایش جزئی در اندازه باتری، چند صد میلی آمپر ساعت (mAh) داشته باشند. گلکسی اس ۲۳ الترا ظاهرا از همان باتری ۵۰۰۰ میلی آمپر ساعتی سال گذشته استفاده خواهد کرد.

واقعاً، سخت است شاهد باشیم که گلکسی اس ۲۳ مورد انتظارمان باتری ۳۹۰۰ میلی آمپر ساعتی نسبت به ۳۷۰۰ نسخه قبلی داشته باشد و گلکسی اس ۲۳ پلاس از ۴۵۰۰ به ۴۷۰۰ میلی آمپر ساعت افزایش یابد. ما به بهبودهای باتری بسیار بزرگتری امیدوار بودیم.

سرعت شارژ نیز احتمالاً پیشرفت چندان هیجان انگیزی نخواهد داشت. Galaxy S23  ظاهراً مانند Galaxy S22 با ۲۵ وات شارژ خواهد شد. گلکسی اس ۲۳ پلاس و گلکسی اس ۲۳ الترا تا ۴۵ وات شارژ می شوند که می تواند در حدود ۳۰ دقیقه معادل نصف باتری شارژ شود. با این حال، رقبا با ۶۵ وات و حتی بسیار بالاتر شارژ می ‌کنند، برخی بیش از ۱۲۰ وات. سامسونگ می توانست بهتر عمل کند..

ما به طور مشابه مشخصات ناامید کننده ای برای شارژ بی سیم می شنویم. ظاهراً همه گوشی ‌ها از شارژ بی‌ سیم ۱۵ واتی مشابه دستگاه ‌های سال گذشته برخوردار خواهند بود. در این قسمت نیز خبری از پیشرفت خاص و تغییر جالبی نیست.

SAMSUNG GALAXY S23: نرم افزار و سیستم عامل

اندروید ۱۳ و رابط کاربری  OneUI 5 شایعات نرم افزاری برای سری اس ۲۳ می باشد و ویژگی‌ های نرم‌افزار همچنان سوال بزرگی است.

ما شاهد افشاگری ‌های سخت ‌افزاری زیادی قبل از عرضه گوشی هستیم، اما مشخص کردن تغییرات و بهبودهای نرم ‌افزاری سخت ‌تر است. شنیده ‌ایم که گلکسی اس ۲۳ احتمالاً از اندروید ۱۳ استفاده می ‌کند که همراه با رابط کاربری OneUI 5  خواهد بود. اما هیچ خبر مهمی در مورد به ‌روزرسانی یا مدت زمان ارائه به ‌روزرسانی ‌های سیستم‌ عامل در خط تولید Galaxy S23  وجود ندارد.

Samsung OneUI  به طور قابل توجهی از نسخه اندروید گوگل که در گوشی های پیکسل استفاده می کند منشعب شده است. این رابط کاربری فاقد بسیاری از ژست ‌ها و مفاهیم جدیدی است که هر سازنده اندرویدی دیگر از آن استفاده می ‌کند. البته خیلی خوب است که ببینیم سامسونگ کمی با OneUI  پیش می ‌رود، اما سامسونگ در مورد تکامل نرم ‌افزار با سرعتی کند حرکت می‌کند، تا جایی که ممکن است گاهی فکر کنید که آیا اصلاً حرکت و پیشرفتی کرده است یا خیر.

آیا برای خرید SAMSUNG GALAXY S23 باید منتظر بمانیم؟

منتظر گلکسی S23 باشید اگر…

می خواهید ببینید ۲۰۰ مگاپیکسل چگونه به نظر می رسد

اگر دوربین ۲۰۰ مگاپیکسلی در گلکسی اس ۲۳ الترا با هیاهوها مطابقت داشته باشد، در ماه فوریه تمام صحبت ما در مورد آن خواهد بود.

در حال حاضر نیازی به گوشی جدید ندارید

پرچم دار بعدی سامسونگ یک پردازنده موبایل کاملاً جدید در نسل بعدی اسنپدراگون ۸ نسل ۲ خواهد داشت، بنابراین اگر بتوانید صبر کنید احتملا ارزش صبوری شما را داشته باشد.

منتظر گلکسی S23 نباشید اگر…

از Galaxy S22 راضی هستید

ما انتظار نداریم که گلکسی S23 یک ارتقاء بزرگ باشد. اگر از قبل گلکسی S22 دارید، خوشحال باشید.

برای گرفتن عکس های عالی به کمک نیاز دارید

به ‌روزرسانی‌ های دوربین سامسونگ احتمالاً برای علاقه ‌مندان به عکاسی عالی خواهد بود، اما گوشی ‌های Google Pixel کار بیشتری برای شما انجام می ‌دهند.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.