تکنولوژی, موبایل

Bedtime Mode و اندروید ۱۳

حالت زمان خواب Android 13

حالت زمان خواب Android 13 ممکن است بتواند به طور خودکار تصویر پس زمینه شما را کم نور کند.

در حالی که همه ما مشتاقیم ببینیم گوگل قرار است در طول  Google I/O (کنفرانس سالیانه که بر روی توسعه دهندگان متمرکز است و توسط گوگل در سا‌نفرانسیسکوی کالیفرنیا برگزار می‌ گردد.) برای اندروید ۱۳ چه چیزی را به نمایش بگذارد، چشم اندازهایی از ویژگی های ارتقاء سیستم عامل بزرگ بعدی برای کاربران اندروید توسط ۹to5Google (از منابع معتبر اخبار تکنولوژی) در کد APK یافت می شود. این نگاه ‌های اجمالی نشان می ‌دهد که اندروید ۱۳ چه ویژگی ‌هایی را به همراه خواهد داشت و این بار، ۹to5Google  منابعی را پیدا کرده است که نشان می‌دهد سلامت دیجیتال برای افرادی که در شب بیشتر با گوشی های خود کار می کنند و به صفحه آن نگاه می کنند در این نسخه اندروید تا حدودی رعایت خواهد شد.

Digital Wellbeing (سلامت دیجیتال) می تواند به وسیله اندروید ۱۳ تصویر زمینه را در شب کم نور کند.

حالت خواب ویژگی ای می باشد که در حال حاضر برای اندروید موجود است. اساساً، گزینه‌ های زیادی را در اختیار شما قرار می ‌دهد تا پیش از این که در نهایت تسلیم شوید و بخوابید، راحت ‌تر می ‌توانید آن «یک پست» در رسانه ‌های اجتماعی (و ده پست دیگر) را در رختخواب مرور کنید!

در واقع، Bedtime Mode  بخشی از مجموعه ویژگی ‌های Digital Wellbeing گوگل است و اکنون می ‌توانید برنامه‌ ای تنظیم کنید تا گوشی خود را در مقیاس خاکستری قرار دهید، (مقیاس خاکستری ویژگی ای در گوشی های هوشمند اندرویدی است. هدف از این حالت حفظ عمر باتری است. صفحه نمایش دستگاه شما را به سفید و سیاه تبدیل می کند. به دلیل این حالت، عناصر GPU به جای رنگ ۳۲ بیتی، فقط در این دو رنگ رندر می شوند که به طور خودکار انرژی کمتری مصرف می کند.) صفحه نمایش همیشه روشن را غیرفعال کنید، و Do Not Disturb را برای روتین شب‌ های آرام خود روشن کنید. در اندروید ۱۳ این قابلیت گسترش پیدا خواهد کرد. با توجه به کدی که ۹to5Google  در جدیدترین به ‌روزرسانی فروشگاه Google Play یافته است، این امکان را خواهید داشت که به طور خودکار تصویر زمینه گوشی خود را کم نور کنید.

به این ترتیب، حتی اگر یک والپیپر فانتزی بسیار رنگارنگ و روشن داشته باشید، در تاریکی اتاق خواب چشمان شما را آزار نخواهد داد. هنوز مشخص نیست چه درصدی از کم شدن نور را می ‌توانید با حالت زمان خواب تنظیم کنید. علاوه بر این، اگر گوشی شما اندروید ۱۳ را اجرا نمی ‌کند، ممکن است گزینه ‌ای دریافت کنید که «استفاده از پس‌زمینه تیره» را به شما پیشنهاد کند.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.