بررسی, تکنولوژی, ساعت هوشمند

چگونه و چرا باید از حالت کم مصرف در اپل واچ استفاده کنید..

چگونه و چرا باید از حالت کم مصرف در اپل واچ استفاده کنید..

به لطف این ویژگی جدید، دیگر هرگز گرفتار باتری خالی اپل واچ نمی شوید!

با انتشار  iOS 16  و  WatchOS 9، اپل مجموعه ای از ویژگی های جدید را به طور یکسان به آیفون و اپل واچ اضافه کرد. آیفون دارای ویژگی هایی مانند امکان ویرایش یا حذف iMessages است، در حالی که اپل واچ ابزارهای تناسب اندام بهتری را دریافت می کند و چیزی که به عنوان افزودنی مورد علاقه ما به اپل واچ شکل می گیرد ویژگی ای است به نام: حالت جدید کم مصرف.

آیفون سال‌ هاست حالت مشابهی به این ویژگی دارد که با فعال شدن آن، برخی از جنبه‌ های عملکرد گوشی شما را محدود می‌کند تا آخرین مقدار باتری را ذخیره کند و عمر آن را افزایش دهد قبل از اینکه نیاز به شارژ مجدد باتری داشته باشید. حالت کم مصرف (Low Power Mode) یک ویژگی خوب برای آیفون است، اما حتی بهتر است آن را روی چیزی مانند اپل واچ داشته باشید که باتری کوچکی دارد و معمولاً یک روز دوام می آورد. در زیر، به اتفاقاتی که با روشن کردن حالت کم مصرف برای اپل واچ شما می‌افتد می ‌پردازیم و مراحلی را که برای روشن کردن آن باید طی کنید، بیان می ‌کنیم.

وقتی حالت کم مصرف را در اپل واچ خود فعال می کنید چه اتفاقی می افتد؟

برای حفظ عمر باتری و اطمینان از ماندگاری شارژ اپل واچ شما تا زمانی که به شارژر برسید، حالت کم مصرف برخی از ویژگی ها را غیرفعال می کند. با استناد به گفته های اپل، در اینجا ویژگی هایی را نام برده ایم که با روشن کردن حالت کم مصرف خاموش می شوند:

صفحه نمایش همیشه روشن (Always On display)، اعلان ‌های ضربان قلب برای ریتم نامنظم، ضربان قلب بالا و ضربان قلب پایین، اندازه ‌گیری ضربان قلب پس ‌زمینه، اندازه ‌گیری اکسیژن خون پس ‌زمینه، یادآوری شروع تمرین

اما این همه ماجرا نیست. حالت کم مصرف همچنین Wi-Fi و اتصالات تلفن همراه را خاموش می ‌کند و تماس ‌ها و اعلان ‌ها را زمانی که آیفون شما نزدیک نیست غیرفعال می ‌کند. البته برای شفاف سازی این موضوع باید بگوییم این بدان معنا نیست که شما به داده ها، اعلان ها یا تماس های تلفنی تان دسترسی ندارید.

اگر آیفون شما نزدیک نیست و برنامه ‌ای را باز می ‌کنید که به دیتا نیاز دارد، اپل واچ شما موقتاً اتصال را برای بازیابی داده‌ ها روشن می‌ کند و پس از اتمام کار، آن را غیرفعال می ‌کند. در مورد هشدارها و اعلان ‌ها، اپل واچ به صورت دوره ‌ای هرگونه هشدار جدید را بازیابی و روی ساعت نشان می ‌دهد. شما کاملاً از دنیای بیرون جدا نیستید، اما انتظار نداشته باشید که هیچ ارتباطی در زمان واقعی باشد.

در مورد پیگیری تمرینات ورزشی در حالت کم مصرف چطور؟

خب، این امکان پذیر است و در واقع شما نباید تفاوتی را در داده های گرفته شده مشاهده کنید. در واقع، می ‌توانید هنگام شروع تمرین حالت کم مصرف را به طور خودکار فعال کنید تا در مصرف باتری صرفه ‌جویی کنید. هنگامی که باتری اپل واچ شما به ۱۰% می رسد، یک هشدار در ساعت دریافت می کنید که از شما می پرسد آیا می خواهید حالت کم مصرف را روشن کنید، اما همچنان می توانید هر زمان که بخواهید این ویژگی را روشن کنید.

نحوه فعال کردن حالت کم مصرف در اپل واچ

۱. به Control Center بروید.

برای مشاهده  Control Center، انگشت خود را از پایین صفحه اپل واچ به بالا بکشید. بخش درصد باتری را پیدا کنید و روی آن ضربه بزنید.

۲. روی کلید روشن (On) ضربه بزنید.

در پایین صفحه یک سوئیچ برای روشن کردن حالت کم مصرف وجود دارد، روی سوئیچ ضربه بزنید تا به حالت روشن شدن برود. صفحه دیگری ظاهر می شود و توضیح می دهد که حالت کم مصرف چیست و گزینه های زیر را در اختیار شما قرار می دهد: روشن کردن (Turn On)، روشن کردن برای (Turn On For) و رد کردن (Dismiss).

۳. Turn On یا Turn On For… را انتخاب کنید.

اگر می ‌خواهید فوراً آن را روشن کنید، گزینه Turn On را انتخاب کنید و یا اجازه دهید زمانی که ساعت تا ۸۰ درصد شارژ شد، به طور خودکار خاموش شود. اگر می ‌خواهید حالت کم مصرف را برای یک، دو یا سه روز روشن کنید، Turn On For…  را انتخاب کنید.

 می توانید به راحتی بررسی کنید که حالت کم مصرف روشن است یا خیر: باید یک دایره زرد در بالای صفحه ساعت شما وجود داشته باشد، درصد باتری در مرکز کنترل زرد می شود و دایره شارژ زمانی که ساعت شما در حال شارژ است به جای سبز، زرد رنگ خواهد بود.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.