اخبار, بررسی, موبایل

ارتباط بهتر کاربران آیفون و اندروید با آپدیت جدید گوگل!

android update

آپدیت جدید اندروید به شما کمک می کند تا با کاربران آیفون بهتر ارتباط برقرار کنید!

از به ‌روزرسانی Google Photos تا موارد بیشتر در آپدیت جدید

اگر کاربر اندروید هستید، احتمالاً هنگام برقراری ارتباط با دارندگان آیفون توسط اپلیکیشن iMessage با  مشکلاتی مواجه شده اید. برای مثال گاهی واکنش های ایموجی ارسال شده از آیفون ها، به متن ترجمه شده و به عنوان یک پیام جداگانه تحویل داده می شود. با آپدیت جدید اندروید در ماه مارس که شامل به ‌روزرسانی ‌هایی برای اپلیکیشن Messages بوده و یکی از آن‌ها امکان مشاهده درست واکنش‌ های ایموجی است دیگر دچار آن مشکل نخواهید شد. به ‌روزرسانی ‌های دیگر در زمینه نیز عبارتند از مرتب ‌سازی خودکار پیام‌ها در دسته‌ های «شخصی» و «تجاری»، یادآوری‌ های تولد درون ‌برنامه ای و اشاره‌ هایی که به شما یادآوری می ‌کنند تا پیام‌ها را پاسخ دهید و یا پیگیری کنید.

در همین حال، بخش Gboard  هزاران ترکیب جدید از شکلک ‌ها را به همراه توانایی تصحیح گرامر شما (و نه فقط املای شما)، در این آپدیت دریافت می ‌کند.

Google Photos  نیز بهبودها و پیشرفت های داشته است. برای مثال، ویدیوها و تصاویری که از طریق این برنامه ارسال می ‌شوند، با وضوحی مشابه نسخه اصلی پخش شده و نمایش داده می شوند. همچنین در بخش ادیت تصاویر این برنامه می‌ توانید جلوه Google’s Portrait Blur را به هر تصویری در این اپلیکیشن اضافه کنید، حتی اگر عکس ها با بک گوشی بدون حالت پرتره گرفته شده باشند.

از دیگر به ‌روزرسانی‌ های این آپدیت جدید می‌ توان به امکان اشتراک‌ گذاری همزمان موارد مختلف با چندین نفر از طریق  Nearby Share، امکان پرداخت هزینه پارکینگ خودرو با استفاده از  Google Assistant، امکان استفاده از رونویسی زنده در حالت آفلاین، و بهبود  Google TV، با محتوای شخصی سازی شده جدید از اخبار، نظرات و سایر محتواها اشاره کرد. این به ‌روزرسانی ‌ها باید در هفته ‌های آتی برای برنامه ‌های مربوطه عرضه شوند و به‌عنوان به ‌روزرسانی ای برای هر اپلیکیشن، به‌ جای دریافت آپدیت کلی سیستم عامل اندروید، ارائه ‌شوند.

آنالیز نهایی: آیا هماهنگی کافی بین اندروید و  iOS برقرار شده است؟ نه کاملا

نکته برجسته این به ‌روزرسانی‌ ها مسلماً تغییر در نحوه مشاهده واکنش‌های iMessage در اندروید است که برقراری ارتباط بین پلتفرمی در برنامه‌ های پیام‌ رسان اپل و Google را به تجربه‌ای بسیار دلپذیر تبدیل می ‌کند. با این که مدتی طولانی در انتظار چنین آپدیتی بوده ایم، اما هنوز هم یک پیاده‌سازی ایده‌آل نیست، زیرا ایموجی‌ها همیشه به خوبی ترجمه نمی ‌شوند.

گوگل نیز به نوبه خود اپل را تحت فشار قرار داده تا فناوری پیام رسانی خود را به RCS  (Rich Communication Services) تغییر دهد، که مدرن تر و ایمن تر از استاندارد پیام کوتاهی است که iMessage از آن استفاده می کند و امکان برقراری ارتباط روان تر بین دو پلتفرم را فراهم می کند. این که آیا اپل باید این کار را انجام دهد یا نه قابل بحث است، زیرا RCS مشکلات خاص خود را دارد، اما واضح است که این دو شرکت هنوز کاملاً با هم هماهنگ نیستند.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.